Bayerisch-Tschechische Hochschulagentur

Podzimní online akce „Za studiem do Bavorska“

Ve dnech 11. 10. a 27. 10. 2022 uspořádala Česko-bavorská vysokoškolská agentura na platformě Zoom dvě online akce „Za studiem do Bavorska“, kterých se dohromady zúčastnilo přibližně 40 zájemců.

Číst dál...

Univerzitní den Německé školy v Praze 2022

Dne 7. 11. 2022 se opět konal Univerzitní den Německé školy v Praze a Česko-bavorská vysokoškolská agentura zde prostřednictvím infostánku a dvou prezentací představila svou stipendijní nabídku.

Číst dál...

Návštěva generální konzulky

Nová generální konzulka České republiky v Mnichově, paní Ivana Červenková, navštívila dne 8. 9. 2022 Česko-bavorskou vysokoškolskou agenturu. Spolu s konzulem pro politiku a obchod Lukášem Opatrným se informovala o činnosti a nabídce agentury. Rozhovoru se kromě projektové manažerky Radky Bonackové zúčastnila i referentka pro stipendijní programy Martina Guttenberger.

Číst dál...

Veletrh Gaudeamus v Brně 2022

Ve dnech 1.–4. 11. 2022 vystavovala Česko-bavorská vysokoškolská agentura po tříleté pauze opět na veletrhu vzdělávání Gaudemus na brněnském výstavišti.

Číst dál...

Přivítání ročních stipendistů BAYHOSTu a BTHA v Bayreuthu

 V rámci Ukrajinsko-bavorské konference o digitálním vzdělávání, která se konala ve dnech 23. a 24. 6. 2022 na Univerzitě v Bayreuthu, byli přivítáni roční stipendisté Svobodného státu Bavorsko ze střední, východní a jihovýchodní Evropy.

Číst dál...

Jarní víkendové setkání bývalých stipendistů BTHA v Řezně

Česko-bavorská vysokoškolská agentura uspořádala ve dnech 28.–29. 5. 2022 v Řezně setkání pro své bývalé roční stipendisty z České republiky.

Číst dál...

Rozhovor s bavorským poslancem Mistolem

Jürgen Mistol, poslanec Bavorského zemského sněmu za stranu Bündnis 90/Die Grünen (Svaz 90/Zelení), se při své návštěvě Univerzity v Řezně dne 23. 5. 2022 informoval o rozmanitých studijních programech a možnostech podpory češtiny.

Číst dál...

Seminář pro roční stipendisty BAYHOSTu a BTHA v roce 2021

O víkendu 19.–20. 11. 2021 se konal online seminář pro stipendisty a stipendistky BAYHOSTu a BTHA. Vzhledem k volbám do Německého spolkového sněmu se věnoval právě tématu voleb.

Číst dál...

Online akce „Za studiem do Bavorska“

Česko-bavorská vysokoškolská agentura pořádala dne 28. 2. 2022 v 17 hod. na platformě Zoom online akci „Za studiem do Bavorska“.

Číst dál...

Online workshop pro stipendisty na téma „Stress Management“

Česko-bavorská vysokoškolská agentura společně se Sophií Appl, psycholožkou a trenérkou pro interkulturní komunikaci na Ludvíko-Maximiliánově univerzitě v Mnichově, uspořádala pro stipendisty BTHA a BAYHOSTu ve dnech 2. a 9. 11. 2021 online workshop na téma „Stress Management“.

Číst dál...

Univerzitní den Německé školy v Praze

Jednou z mála česko-německých akcí, které se od začátku pandemie konaly v prezenční formě, byl Univerzitní den Německé školy v Praze dne 8. 11. 2021. Česko-bavorská vysokoškolská agentura na něm svou stipendijní nabídku představila na infostánku a ve dvou prezentacích.

Číst dál...

Online workshop k HEU v oblasti chemie a věd o materiálech

Dne 21. 7. 2021 uspořádala Česko-bavorská vysokoškolská agentura ve spolupráci s Bavorskou výzkumnou aliancí (BayFOR), Generálním konzulátem České republiky v Mnichově a technologickou platformou SusChem CZ online workshop v oblasti chemie a věd o (nano)materiálech. Cílem informačního setkání bylo propojení vědců, podniků a technologických clusterů z Bavorska i ČR a příprava na podání projektů v rámci programu Evropské unie Horizon Europe.

Číst dál...

Online prezentace „Zažij Bavorsko“

Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice uspořádalo společně s projektem „Do Německa na zkušenou“ ve čtvrtek 13. 5. 2021 online akci „Zažij Bavorsko“ pro studenty českých středních a vysokých škol.

Číst dál...

Prezentace projektu „Do Německa na zkušenou“

Závěrečná prezentace projektu „Do Německa na zkušenou“, který již sedmnáctým rokem motivuje studenty českých středních a vysokých škol k pobytu v Německu, se konala 11. 3. 2021 formou online konference. 

Číst dál...

Bavorský poslanec Tobias Gotthardt navštívil Česko-bavorskou vysokoškolskou agenturu

Poslanec Bavorského zemského sněmu Tobias Gotthardt, předseda sněmovního výboru pro spolkové a evropské záležitosti a regionální vztahy a člen výboru pro státní rozpočet a finance, navštívil dne 19. 6. 2020 Česko-bavorskou vysokoškolskou agenturu.

Číst dál...

Prezentace projektu „Do Německa na zkušenou"

Studentský projekt „Do Německa na zkušenou“ oslavil již 15. narozeniny. Motivuje české studenty a školáky k zahraničnímu pobytu v Německu. Závěrečná prezentace projektu shrnující úspěchy minulého roku se již tradičně uskutečnila v prostorách Goethe-Institutu v Praze.

Číst dál...

4. Česko-bavorské vysokoškolské fórum ve dnech 27. – 29. 11. 2019 v Pasově

Česko-bavorská vysokoškolská agentura a Univerzita v Pasově společně uspořádaly 4. Česko-bavorské vysokoškolské fórum na téma „Česko-bavorská hranice – krajina, jazyky a technologie“, které se konalo ve dnech 27.–29. 11. 2019 v Pasově.

Číst dál...

Zprávy

Akademie Východní Bavorsko – Čechy zve dne 9. 12. 2022 na exkurzi na ZČU v Plzni k projektu „Modelárna a digitální dvojčata“:
akce


Česko-bavorská vysokoškolská agentura hledá pomocné vědecké síly z řad studentů bavorských vysokých škol:
pdfnabídka pracovní pozice 


Projekt Do Německa na zkušenou hledá referenty/referentky a finančního koordinátora/finanční koordinátorku:
pdfinzerát referenti
pdfinzerát koordinátor


Evropský region Dunaj-Vltava nabízí možnost stáže ve Freyungu:
pdfnabídka stáže


Památník koncentračního tábora Flossenbürg hledá česky a německy mluvící průvodce:
pngnabídka pracovní pozice

Česko-německý fond budoucnosti podporuje přeshraniční projekty na pomoc Ukrajině a jejím občanům:
www.fb.cz


Česko-německý fond budoucnosti a MŠMT uspořádali dne 7. 4. 2022 v Praze konferenci k podpoře výuky českého jazyka v Německu:
pdfprogram
záznam konference


Spolkové ministerstvo pro vzdělání a výzkum opět vypsalo grantový program Bridge2ERA k přípravě žádostí v grantových programech EU s partnery ze střední, východní a jihovýchodní Evropy:
www.bmbf.de


TH Rosenheim nabízí zahraničním studentům nový studijní program International Bachelor of Engineering. Nezbytná zkouška DaF je do studia integrována:
www.th-rosenheim.de


FAU Erlangen-Nürnberg nově nabízí bakalářský a magisterský studijní obor Clean Energy Processes:
www.fau.de


Technická vysoká škola v Rosenheimu na Fakultě inženýrství nabízí možnost rozhodnout se pro konkrétní obor až po absolvování prvního všeobecného semestru:
pdfinformační leták


Univerzita v Bayreuthu Karlova univerzita nabízí nový bakalářský double degree studijní program Philosophy, Politics and Economics (PPE):
www.pe.uni-bayreuth.de


Univerzita v Řezně a Fakultní nemocnice Univerzity Karlovy v Plzni otevřely v zimním semestru 2020/21 nový přeshraniční kurz Precision Medicine International (eduBRoTHER) zaměřený na problematiku biobank a personalizované medicíny:
informace ke kurzu


Spolkové ministerstvo pro vzdělání a výzkum vypsalo grantový program FH-Europa na podporu přeshraniční spolupráce vysokých škol aplikovaných věd:
www.bmbf.de


Česko-německý fond budoucnosti poskytuje finanční příspěvky mj. na vzdělávací a vědecké projekty.
Lhůty pro podání žádosti podle realizace projektu:
1. čtvrtletí do 30. 9. / 2. čtvrtletí do 31. 12. /
3. čtvrtletí do 31. 3. / 4. čtvrtletí do 30. 6.
www.fondbudoucnosti.cz


Spolek Adalberta Stiftera uděluje stipendia na podporu projektů zabývajících se kulturou a dějinami Němců v českých zemích:
www.stifterverein.de


Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice hledá vhodné kandidáty na stáž v centru Prahy:
pdfnabídka stáže 


Centrum Bavaria Bohemia v Schönsee hledá stážisty (průběžně) v oblasti kulturního managementu:
pdfnabídka stáže


OTH Amberg-Weiden nabízí studium International Business“ se zaměřením na střední a východní Evropu:
www.oth-aw.de


Technická vysoká škola v Deggendorfu nabízí společně se Západočeskou univerzitou v Plzni a Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích mezinárodní duální studium „CAST“:
www.th-deg.de/dual


FAU Erlangen-Nürnberg nabízí bakalářský studijní obor „International Economic Studies“:
pdfinformační leták


Univerzita v Pasově je mezi 50 nejlepšími univerzitami světa, které jsou mladší než 50 let:
Young University Ranking 2022


LMU a TUM patří podle žebříčku časopisu Times Higher Education mezi TOP 40 světových univerzit!

LMU a TUM mezi 100 nejlepšími univerzitami světa:
QS World University Rankings 2023


LMU a TUM patří ke 100 nejlepších výzkumných institucí světa v kvalitě přírodovědeckých publikací:
Nature Index 2021


 

Kontakt

Bayerisch-Tschechische Hochschulagentur
Česko-bavorská vysokoškolská agentura
 

BTHA c/o BAYHOST
Universitätsstr. 31
D-93053 Regensburg
 

Tel.: +49 (0)941-943-5315
Fax: +49 (0)941-943-5051
 

 

 

bayhost web stmwk web