Více než 120 účastníků z 30 univerzit a vysokých škol zde využilo možnost informovat se o možnostech bilaterální spolupráce na vysokoškolské úrovni a navázat nové kontakty.
Fórum proběhlo pod záštitou generální konzulky České republiky v Mnichově, Ing. Kristiny Larischové. Přítomné přivítali krátkými proslovy prezidetka OTH Amberg-Weiden, Prof. Dr. Andrea Klug, a rektor Západočeské univerzity v Plzni, doc. Dr. RNDr. Miroslav Holeček.
Kromě příspěvku zástupce ředitele Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice, pana Christophera Vickerse, o důležité roli češtiny a němčiny jako jazyků sousední země byly hlavním tématem fóra přeshraniční studijní nabídky, předpoklady pro jejich uskutečnění a jejich financování. Představeny byly například jazykové a odborné letní školy, studijní programy s dvojím diplomem, ale i různé workshopy a exkurze vysokých škol v České republice a Bavorsku. Ke slovu se dostali i studenti se zkušenostmi ze studijních pobytů v Česku a v Bavorsku.
Fórum navíc nabídlo prostor k výměně zkušeností i k dotazům účastníků a podnítilo nové impulzy pro další posílení česko-bavorské spolupráce v oblasti vysokých škol.
2. Česko-bavorské vysokoškolské fórum: program
2. Česko-bavorské vysokoškolské fórum: zpráva
Prezentace
Radka Bonacková, BTHA: Stipendijní a grantové programy Česko-bavorské vysokoškolské agentury
Ing. Lucie Gregůrková, MŠMT ČR: Letní jazykové kurzy na univerzitách v ČR (česky)
Ing. Lucie Gregůrková, MŠMT ČR: Letní jazykové kurzy na univerzitách v ČR (english)
Mgr. Daniel Kubát, MŠMT ČR: Stipendia pro studium v České republice
Dr. Christof Heinz, DAAD v Praze: Stipendijní a grantové programy DAAD
Anne Liebscher, Česko-německý fond budoucnosti: Stipendijní a grantové programy ČNFB
Robert Jodlbauer, Euregio Egrensis: Dotační programy INTERREG
Tisková zpráva StMBW z 30.11.2017
Zpráva na webových stránkách OTH Amberg-Weiden