Zvolte jazyk

Věda nezná hranice: na jarní škole 2017 se na vysoké škole v Ambergu bavorští studenti spolu se svými českými kolegy celé čtyři dny zabývali tématem „Automobilové inženýrství a elektromobily“, tj. technologie vozidel a elektromobily.


Letní škola se uskutečnila díky spolupráci Východobavorské technické vysoké školy Amberg-Weiden a Technické univerzity v Ostravě v kooperaci se Study & Work International. Dvoudenní akce uspořádali společně studenti obou univerzit v Ambergu a v Ostravě. 

Během dvou dnů v Ambergu se účastníci akce zabývali materiály v automobilovém průmyslu. Kromě toho byl na programu vývoj a testování vozidel. Technickým vrcholem celé akce byla prohlídka závěrečné montáže Running Snail RS17. Vyvrcholením kulturní části programu byla prohlídka města Amberg. Celá akce byla mimo jiné skvělou příležitostí pro vytvoření nových přátelství a položení základů pro přeshraniční spolupráci.

V červnu strávili němečtí studenti dva dny u kolegů v Ostravě. I zde se celý program točil kolem automobilových technologií a vývoje vozidel. Studenti navštívili Technické muzeum Tatra a zúčastnili se vývojového procesu závodního vozu Formula Student ostravských studentů. 

 

Jarní škola: Studenti Technické univerzity v Ostravě a OTH Amberg-Weiden před závodním vozem Running Snail.
Foto a text: OTH Amberg-Weiden
Překlad: BTHA

Spring school amberg ostrava

Bayhost stmwk