Bayerisch-Tschechische Hochschulagentur

Společná výuka OTH Regensburg a ŠKODA AUTO Vysoké školy: Innovative Trends in Supply Chain Management

Ve dnech 6. – 9. 2. a 13. – 15. 2. 2019 se uskutečnil anglickojazyčný kurz „Innovative Trends in Supply Chain Management“ pro studenty Východobavorské technické vysoké školy v Řezně (OTH Regensburg) a ŠKODA AUTO Vysoké školy.

V minulém roce se studenti OTH Regensburg spolu se zástupci společností Škoda Auto a DHL zúčastnili exkurze a workshopu v Mladé Boleslavi. V letošním roce rozšířily vysoké školy spolupráci o společnou blokovou výuku. Díky tomu měli studenti možnost zažít tři intenzivní vyučovací dny na téma „Innovative Trends in Supply Chain Management“ v Řezně a Mladé Boleslavi.

Modulu se zúčastnilo celkem 26 studentů magisterských programů z OTH Regensburg a ŠKODA AUTO Vysoké školy. První blok se konal v Mladé Boleslavi. Po úvodním uvítání rektora začaly semináře v kreativních prostorách ŠKODA AUTO Vysoké školy.  Druhý den následovala návštěva továrny Škoda, kde bylo možné sledovat inovace v logistice naživo: chytré rukavice pro zjednodušené skenování a inovace v balení CKD. Dalším tématem byla ekologická udržitelnost v logistice. Ukázalo se také, jak lze skloubit nízkou nákladovost, šetrnost k životnímu prostředí a sociální cíle. Večer pak byl čas na výměnu názorů a zkušeností mezi studenty a lektory. V další části semináře studenti připravili ve skupinách své prezentace, které byly součástí zkoušky.

Na začátku druhého bloku v Řezně přivítal studenty Prof. Dr. Thomas Fuhrmann, prorektor OTH Regensburg. V tomto bloku byla zahrnuta témata jako Supply Chain Controlling nebo Industry 4.0 v logistice. Pan Harrer ze společnosti Kühne & Nagel přednesl jako host přednášku o trendech v letecké nákladní dopravě a následovala návštěva závodu Continental v Řezně. Na závěr prezentovali studenti výsledky svých studií a konala se písemná zkouška.

Proběhnuvší společný kurz lze označit za mimořádně úspěšný. Studenti mohli vidět praktické logistické prvky v Automotive-Supply Chain a prodiskutovat je v rámci přednášky. Stejně tak viděli mezinárodní propojení v oblasti dodavatelských řetězců na praktickém příkladu. Společné přednášky, studijní spolupráce a ostatní aktivity nabídly studentům možnost získat interkulturní zkušenosti.

Kromě toho společnosti Škoda a Continental nabídly studentům příležitost absolvovat ve firmách stáže. Diskutovalo se i o dalším rozšíření spolupráce mezi OTH Regensburg a ŠKODA AUTO Vysokou školou.

BTHA podpořila tento výukový program v rámci grantového programu „Česko-bavorské akademické projekty 2019“, kterým podporuje bavorské vysoké školy při navazování a prohlubování spolupráce s partnery v České republice.


Zpráva na stránkách ŠKODA AUTO Vysoká škola (česky)


Fotky a text: Prof. Dr. Liebetruth, OTH Regensburg  

  • AP_Liebetruth_1
  • AP_Liebetruth_2

 

Zprávy

Centrum Bavaria Bohemia v Schönsee hledá pracovníka (od 1. 1. 2022) a stážisty (průběžně) v oblasti kulturního managementu:
pdfnabídka pracovní pozice
pdfnabídka stáže


Center for International and Transnational Area Studies (CITAS) Univerzity v Řeznězve 19.–21. 5. 2022 na konferenci Crises Narratives and the Pandemic“. Přihlášení s příspěvkem je možné do 10. 1. 2022:
pdfCall for Papers


Spolkové ministerstvo pro vzdělání a výzkum znovu vypsalo grantový program Bridge2ERA k přípravě žádostí v grantových programech EU s partnery ze střední, východní a jihovýchodní Evropy:
www.bmbf.de


Technická vysoká škola v Rosenheimu na Fakultě inženýrství nově nabízí možnost rozhodnout se pro konkrétní obor až po absolvování prvního všeobecného semestru:
pdfinformační leták


Technická vysoká škola v Rosenheimu nabízí nový anglickojazyčný bakalářský studijní obor Applied Artificial Intelligence:
www.th-rosenheim.de

Univerzita v Bayreuthu Karlova univerzita otevírají nový bakalářský double degree studijní program Philosophy, Politics and Economics (PPE):
www.pe.uni-bayreuth.de


Univerzita v Řezně a Fakultní nemocnice Univerzity Karlovy v Plzni otevřely v zimním semestru 2020/21 nový přeshraniční kurz Precision Medicine International (eduBRoTHER) zaměřený na problematiku biobank a personalizované medicíny:
informace ke kurzu


Spolkové ministerstvo pro vzdělání a výzkum vypsalo grantový program FH-Europa na podporu přeshraniční spolupráce vysokých škol aplikovaných věd:
www.bmbf.de


Česko-německý fond budoucnosti poskytuje finanční příspěvky mj. na vzdělávací a vědecké projekty.
Lhůty pro podání žádosti podle realizace projektu:
1. čtvrtletí do 30. 9. / 2. čtvrtletí do 31. 12. /
3. čtvrtletí do 31. 3. / 4. čtvrtletí do 30. 6.
www.fondbudoucnosti.cz


Spolek Adalberta Stiftera uděluje stipendia na podporu projektů zabývajících se kulturou a dějinami Němců v českých zemích:
www.stifterverein.de


Evropský region Dunaj-Vltava nabízí možnost stáže ve Freyungu:
pdfnabídka stáže


Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice hledá vhodné kandidáty na stáž v centru Prahy:
pdfnabídka stáže


OTH Amberg-Weiden nabízí nové studium International Business“ se zaměřením na střední a východní Evropu:
www.oth-aw.de


Technická vysoká škola v Deggendorfu otevřela společně se Západočeskou univerzitou v Plzni a Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích mezinárodní duální studium „CAST“:
www.th-deg.de/dual


FAU Erlangen-Nürnberg nabízí nový bakalářský studijní obor „International Economic Studies“:
pdfinformační leták


LMU a TUM získaly prestižní titul „Excelentní univerzita“:
Tisková zpráva Bavorského státního ministerstva pro vědu a umění


LMU a TUM patří podle žebříčku časopisu Times Higher Education mezi TOP 40 světových univerzit!

TUM a LMU patří ke 100 nejlepších výzkumných institucí světa v kvalitě přírodovědeckých publikací:
Nature Index 2021


Technická vysoká škola v Deggendorfu v TOP 25 celosvětového srovnání:
U-Multirank


TUM a LMU mezi 100 nejlepšími univerzitami světa:
QS World University Rankings 2021


Univerzita v Pasově a Univerzita v Bayreuthu jsou mezi 50 nejlepšími univerzitami světa, které jsou mladší než 50 let:
Young University Ranking 2021


Praha a Brno na předních místech v TOP 10 studentských měst světaMnichov je první.


ČVUT rozšíří elitní klub technických univerzit v rámci výzkumné aliance „EuroTech“.


 

Kontakt

Bayerisch-Tschechische Hochschulagentur
Česko-bavorská vysokoškolská agentura
 

BTHA c/o BAYHOST
Universitätsstr. 31
D-93053 Regensburg
 

Tel.: +49 (0)941-943-5315
Fax: +49 (0)941-943-5051
 

 

 

bayhost web stmwk web