Bayerisch-Tschechische Hochschulagentur

Společná výuka OTH Regensburg a ŠKODA AUTO Vysoké školy: Innovative Trends in Supply Chain Management

Ve dnech 6. – 9. 2. a 13. – 15. 2. 2019 se uskutečnil anglickojazyčný kurz „Innovative Trends in Supply Chain Management“ pro studenty Východobavorské technické vysoké školy v Řezně (OTH Regensburg) a ŠKODA AUTO Vysoké školy.

V minulém roce se studenti OTH Regensburg spolu se zástupci společností Škoda Auto a DHL zúčastnili exkurze a workshopu v Mladé Boleslavi. V letošním roce rozšířily vysoké školy spolupráci o společnou blokovou výuku. Díky tomu měli studenti možnost zažít tři intenzivní vyučovací dny na téma „Innovative Trends in Supply Chain Management“ v Řezně a Mladé Boleslavi.

Modulu se zúčastnilo celkem 26 studentů magisterských programů z OTH Regensburg a ŠKODA AUTO Vysoké školy. První blok se konal v Mladé Boleslavi. Po úvodním uvítání rektora začaly semináře v kreativních prostorách ŠKODA AUTO Vysoké školy.  Druhý den následovala návštěva továrny Škoda, kde bylo možné sledovat inovace v logistice naživo: chytré rukavice pro zjednodušené skenování a inovace v balení CKD. Dalším tématem byla ekologická udržitelnost v logistice. Ukázalo se také, jak lze skloubit nízkou nákladovost, šetrnost k životnímu prostředí a sociální cíle. Večer pak byl čas na výměnu názorů a zkušeností mezi studenty a lektory. V další části semináře studenti připravili ve skupinách své prezentace, které byly součástí zkoušky.

Na začátku druhého bloku v Řezně přivítal studenty Prof. Dr. Thomas Fuhrmann, prorektor OTH Regensburg. V tomto bloku byla zahrnuta témata jako Supply Chain Controlling nebo Industry 4.0 v logistice. Pan Harrer ze společnosti Kühne & Nagel přednesl jako host přednášku o trendech v letecké nákladní dopravě a následovala návštěva závodu Continental v Řezně. Na závěr prezentovali studenti výsledky svých studií a konala se písemná zkouška.

Proběhnuvší společný kurz lze označit za mimořádně úspěšný. Studenti mohli vidět praktické logistické prvky v Automotive-Supply Chain a prodiskutovat je v rámci přednášky. Stejně tak viděli mezinárodní propojení v oblasti dodavatelských řetězců na praktickém příkladu. Společné přednášky, studijní spolupráce a ostatní aktivity nabídly studentům možnost získat interkulturní zkušenosti.

Kromě toho společnosti Škoda a Continental nabídly studentům příležitost absolvovat ve firmách stáže. Diskutovalo se i o dalším rozšíření spolupráce mezi OTH Regensburg a ŠKODA AUTO Vysokou školou.

BTHA podpořila tento výukový program v rámci grantového programu „Česko-bavorské akademické projekty 2019“, kterým podporuje bavorské vysoké školy při navazování a prohlubování spolupráce s partnery v České republice.


Zpráva na stránkách ŠKODA AUTO Vysoká škola (česky)


Fotky a text: Prof. Dr. Liebetruth, OTH Regensburg  

  • AP_Liebetruth_1
  • AP_Liebetruth_2

Simple Image Gallery Extended

 

Zprávy

BayBIDS nabízí stipendia pro absolventy německých zahraničních i partnerských škol, kteří mají zájem o studium na bavorské univerzitě nebo vysoké škole:
Přihlášky od 5. 5. – 30. 6. 2020
pdfnabídka


Evropský region Dunaj-Vltava hledá vědeckého pracovníka na pozici síťového a technologického managera ve Weidenu:
přihlášky do 14. 4. 2020
pdfnabídka


Technická vysoká škola v Deggendorfu zve na konferenci 10th International Conference on Advanced Computer Information Technologies ve dnech 16.18. 9. 2020:
acit.tneu.edu.ua

Akademie OstbayernBöhmen zve k řadě akcí na téma Gesund bleiben Perspektiven im ländlichen Raum:
pdfprogram akademie


Výroční zasedání Collegia Carolina „Nerovnosti a divergence ve vývoji ve střední a východní Evropě od roku 1989, politika, ekonomie a společnost“ ve Fischbachau/Bavorsko ve dnech 12.15. 11. 2020:
pozvánka


GA ČR a DFG společně podpoří česko-německé výzkumné projekty:
podávání žádostí do 7. 4. 2020 resp. 31. 3. 2020
termín prodloužen do 4. 5. 2020

MŠMT vyhlásilo 8. národní výzvu ve výzkumu, vývoji a inovacích podprogramu INTER-EUREKA (LTE220) pro podávání projektů v rámci programu mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji:
EUREKA


Grantový program BMBF pro německé vysoké školy aplikovaných věd k přeshraniční spolupráci a podávání žádostí v evropském programu „Horizon 2020“:
podávání žádostí do 30. 6. 2020
EU-Antrag-FH


Česko-německý fond budoucnosti poskytuje finanční příspěvky mj. na vzdělávací a vědecké projekty.
Lhůty pro podání žádosti podle realizace projektu:
1. čtvrtletí do 30. 9. / 2. čtvrtletí do 31. 12. /
3. čtvrtletí do 31. 3. / 4. čtvrtletí do 30. 6.
www.fondbudoucnosti.cz


Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice hledá kandidáty na stáž v centru Prahy:
pdfnabídka stáže


Česko-německá obchodní a průmyslová komora hledá praktikanty do oddělení Competence Center Zukunftstechnologien:
pdfnabídka stáže


EUREGIO Bavorský les – Šumava nabízí tříměsíční stáž ve Freyungu:
pdfnabídka stáže


OTH Amberg – Weiden nabízí nové studium International Business“ se zaměřením na střední a východní Evropu:
www.oth-aw.de


Technická vysoká škola v Deggendorfu otevírá společně se Západočeskou univerzitou v Plzni a Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích mezinárodní duální studium „CAST“:
www.th-deg.de/dual


LMU a TUM mezi 100 nejlepšími univerzitami světa:
QS World University Rankings 2020


LMU a TUM získaly prestižní titul „Excelentní univerzita“:
Tisková zpráva Bavorského státního ministerstva pro vědu a umění


Čtyři bavorské univerzity patří ke 100 nejlepších univerzit světa v kvalitě přírodovědeckých publikací:
Nature Index 2019


Technická vysoká škola v Deggendorfu v TOP 25 celosvětového srovnání:
U-Multirank


Univerzita v Pasově a Univerzita v Bayreuthu jsou mezi 50 nejlepšími univerzitami světa, které jsou mladší než 50 let:
Young University Ranking 2019


Praha a Brno na předních místech v TOP 10 studentských měst světa


ČVUT rozšíří elitní klub technických univerzit v rámci výzkumné aliance „EuroTech“.


 

Kontakt

Bayerisch-Tschechische Hochschulagentur
Česko-bavorská vysokoškolská agentura
 

BTHA c/o BAYHOST
Universitätsstr. 31
D-93053 Regensburg
 

Tel.: +49 (0)941-943-5315
Fax: +49 (0)941-943-5051
 

 

 

BAYHOST Minibild 8 StMFH Bayerisches Staatsministerium der Finanzen, für Landesentwicklung und Heimat Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.