Bayerisch-Tschechische Hochschulagentur

Bavorský náměstek pro vědu Bernd Sibler 16. 11. 2016 navštívil bilaterální výzkumný projekt na Technické vysoké škole v Deggendorfu

„Technická vysoká škola v Deggendorfu a Vysoké učení technické v Brně jsou příkladem úspěšné přeshraniční spolupráce ve vědě a výzkumu,“ uvedl náměstek pro vědu Bernd Sibler 16. 11. 2016 při své návštěvě na Technické vysoké škole v Deggendorfu. Informoval se zde o česko-bavorském výzkumném projektu „Nanoscale characterization of materials and devices“.


„Společná práce na projektu přispívá ke sblížení mladých vědců a studentů obou zemí. Tím vytváří hodnotný přínos k dlouhodobé a produktivní spolupráci mezi Bavorskem a Českou republikou. Společnou finanční podporou z Bavorska a České republiky dáváme bilaterální vědecké spolupráci dlouhodobou perspektivu,“ uvedl bavorský náměstek pro vědu.

Technická vysoká škola v Deggendorfu a Vysoké učení technické v Brně zkoumají společně tenkostěnné materiály, přičemž každý partner přináší své vlastní expertízy. „Technická vysoká škola v Deggendorfu zkoumá elektrické a tepelné vlastnosti materiálu, Vysoké učení technické v Brně se zabývá speciálními vlastnostmi při nanovýrobě. Obě vysoké školy se optimálně doplňují v perspektivním výzkumu nanotechnologií, z čehož následně profitují obě partnerské země,“ vyzdvihl náměstek Sibler.

btha stw sibler th deggendorf 2016 11 16a 750px

Projekt Technické vysoké školy v Deggendorfu a Vysokého učení technického v Brně je jedním z osmi česko-bavorských vědeckých projektů, které jsou v letech 2016 až 2017 podporovány ze společného programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Bavorského ministerstva pro vzdělávání, vědu a umění.

Navštívený projekt vzešel z workshopu k nanotechnologiím a novým materiálům, který se konal 22. – 23. 6. 2015 v Central European Institute of Technology (CEITEC) v Brně a na kterém se podílelo Bavorské vysokoškolské centrum pro střední, východní a jihovýchodní Evropu (BAYHOST) společně s vědci několika bavorských vysokých škol.

  • btha-stw-sibler-th-deggendorf-2016-11-16a
  • btha-stw-sibler-th-deggendorf-2016-11-16b
  • btha-stw-sibler-th-deggendorf-2016-11-16c

Simple Image Gallery Extended

Zprávy

Evropský region Dunaj-Vltava pořádá dvě události:

„Fórum elektrotechnika“ 26. 6. 2018 v Plzni
pozvánka
pdfprogram

„Setkání vědy a hospodářství“ na téma „Digitalizace: Šance pro zdravotní péči ve venkovských regionech“ 27. – 28. 6. 2018 ve Weidenu
pozvánka
pdfprogram


Technologická agentura České republiky (TA ČR) vyhlásila šestou veřejnou soutěž ve výzkumu a experimentálním vývoji pro Program podpory aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje DELTA.
Soutěž je zaměřena na podporu spolupráce v aplikovaném výzkumu a experimentálním vývoji prostřednictvím společných projektů podniků a výzkumných organizací. 
Soutěžní lhůta končí dnem 7. 8. 2018
www.tacr.cz


Programm Bridge2ERA pro německé VŠ k přípravě podání žádosti v evropských grantových programech s partnery z ČR a dalších zemí středovýchodní a jihovýchodní Evropy:

Podávání žádostí k 31. 3. / 30. 6. / 30. 9. / 17. 12. 2018
www.bmbf.de


Grantový program BMBF pro německé vysoké školy aplikovaných věd k přeshraniční spolupráci a podávání žádostí v evropském programu „Horizon 2020“:
podávání žádostí do 30. 6. 2020
EU-Antrag-FH


Bavorské zastoupení v Praze hledá v nejbližší době praktikanty na tříměsíční stáž od června 2018:
pdfnabídka stáže


Česko-německá obchodní a průmyslová komora hledá praktikanta / praktikantku do oddělení zastoupení německých veletržních společností od června do srpna 2018:
pdf
nabídka stáže


EUREGIO Bavorský les – Šumava nabízí tříměsíční stáž:
pdfnabídka stáže


Informační centrum Bavorský les – Šumava v Plzni hledá praktikanty.
pdfnabídka stáže


Technická vysoká škola v Deggendorfu otevírá společně se Západočeskou univerzitou v Plzni a Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích mezinárodní duální studium „CAST“:
www.th-deg.de/dual


Česko-německý fond budoucnosti nabízí finanční příspěvky na projekty.
Lhůty pro podání žádosti podle realizace projektu:
1. čtvrtletí: do 30. 9. / 2. čtvrtletí: do 31. 12. /
3. čtvrtletí: do 31. 3. / 4. čtvrtletí: do 30. 6.
www.fondbudoucnosti.cz


Česko-německý fond budoucnosti nabízí stipendia pro studijní a výzkumné pobyty německých bohemistů a studentů bohemistiky v České republice:
www.fondbudoucnosti.cz


Praha a Brno na předních místech v TOP 10 studentských měst světa!


Mnichovské univerzity mezi 50 nejlepšími univerzitami světa: World University Ranking


 

Kontakt

Bayerisch-Tschechische Hochschulagentur
Česko-bavorská vysokoškolská agentura
 

BTHA c/o BAYHOST
Universitätsstr. 31
D-93053 Regensburg
 

Tel.: +49 (0)941-943-5315
Fax: +49 (0)941-943-5051
 

 

 

BAYHOST Bayerisches Staatsministerium für Bildung und Kultus, Wissenschaft und Kunst Bayerisches Staatsministerium der Finanzen, für Landesentwicklung und Heimat Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.
More information Ok