Bayerisch-Tschechische Hochschulagentur

Univerzitní den Německé školy v Praze

Jednou z mála česko-německých akcí, které se od začátku pandemie konaly v prezenční formě, byl Univerzitní den Německé školy v Praze dne 8. 11. 2021. Česko-bavorská vysokoškolská agentura na něm svou stipendijní nabídku představila na infostánku a ve dvou prezentacích.

Česko-bavorskou vysokoškolskou agenturu na akci zastupovali projektová manažerka Radka Bonacková a Vojtěch Paukner, bývalý stipendista a student Technické univerzity v Mnichově. V aule školy se dále představily například organizace BayBIDS, DAAD, Univerzita v Pasově, Technická vysoká škola v Deggendorfu nebo Východobavorská technická vysoká škola v Řezně a řada dalších vysokých škol a organizací z Německa i z České republiky. O možnostech vysokoškolského studia a stipendijních programů se přišli informovat jak studenti Německé školy v Praze, tak dalších pražských gymnázií, která se zaměřují na výuku německého jazyka.

Ve dvou půlhodinových prezentacích představila projektová manažerka dva stipendijní programy Svobodného státu Bavorsko – na studijní pobyty a na letní školy na bavorských univerzitách – ale také přiblížila, jaké příležitosti a výhody studium v Bavorsku nabízí. Vojtěch Paukner za pomoci dobře vybraných fotek ze svých studií na Technické univerzitě v Mnichově ukázal, proč pro něj magisterské studium v Bavorsku bylo první volbou a co se mu během pobytu v Mnichově nejvíc líbilo.

Tyto informace byly ještě rozšířené o dva online vstupy Bavorského zastoupení v Praze, kde si studenti mohli poslechnout další zkušenosti z pobytů v Bavorsku, např. studia germanistiky na univerzitě ve Würzburgu, které online prezentovala bývalá držitelka ročního stipendia BTHA Veronika Malantová.

Celá událost, která se konala pod záštitou Německého velvyslanectví v Praze, proběhla za přísného dodržování předepsaných hygienických podmínek. Prezenční forma akce umožnila gymnazistům na informačním stánku i v průběhu prezentací pokládat spontánní otázky nebo se pustit do neformálního rozhovoru.

 

 

 

Zprávy

Památník koncentračního tábora Flossenbürg hledá česky a německy mluvící průvodce:
pngnabídka pracovní pozice


Česko-bavorská vysokoškolská agentura hledá pomocné vědecké síly z řad studentů bavorských vysokých škol, nástup v zimním semestru 2022/23:
pdfnabídka pracovní pozice 


Projekt Do Německa na zkušenou hledá referenty/referentky a finančního koordinátora/finanční koordinátorku:
pdfinzerát referenti
pdfinzerát koordinátor


Česko-německý fond budoucnosti a MŠMT uspořádali dne 7. 4. 2022 v Praze konferenci k podpoře výuky českého jazyka v Německu:
pdfprogram
záznam konference


Česko-německý fond budoucnosti podporuje přeshraniční projekty na pomoc Ukrajině a jejím občanům:
www.fb.cz


Spolkové ministerstvo pro vzdělání a výzkum znovu vypsalo grantový program Bridge2ERA k přípravě žádostí v grantových programech EU s partnery ze střední, východní a jihovýchodní Evropy:
www.bmbf.de


TH Rosenheim nabízí zahraničním studentům nový studijní program International Bachelor of Engineering. Nezbytná zkouška DaF je do studia integrována:
www.th-rosenheim.de


FAU Erlangen-Nürnberg nově nabízí bakalářský a magisterský studijní obor Clean Energy Processes:
www.fau.de


Technická vysoká škola v Rosenheimu na Fakultě inženýrství nabízí možnost rozhodnout se pro konkrétní obor až po absolvování prvního všeobecného semestru:
pdfinformační leták


Univerzita v Bayreuthu Karlova univerzita nabízí nový bakalářský double degree studijní program Philosophy, Politics and Economics (PPE):
www.pe.uni-bayreuth.de


Univerzita v Řezně a Fakultní nemocnice Univerzity Karlovy v Plzni otevřely v zimním semestru 2020/21 nový přeshraniční kurz Precision Medicine International (eduBRoTHER) zaměřený na problematiku biobank a personalizované medicíny:
informace ke kurzu


Spolkové ministerstvo pro vzdělání a výzkum vypsalo grantový program FH-Europa na podporu přeshraniční spolupráce vysokých škol aplikovaných věd:
www.bmbf.de


Česko-německý fond budoucnosti poskytuje finanční příspěvky mj. na vzdělávací a vědecké projekty.
Lhůty pro podání žádosti podle realizace projektu:
1. čtvrtletí do 30. 9. / 2. čtvrtletí do 31. 12. /
3. čtvrtletí do 31. 3. / 4. čtvrtletí do 30. 6.
www.fondbudoucnosti.cz


Spolek Adalberta Stiftera uděluje stipendia na podporu projektů zabývajících se kulturou a dějinami Němců v českých zemích:
www.stifterverein.de


Evropský region Dunaj-Vltava nabízí možnost stáže ve Freyungu:
pdfnabídka stáže


Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice hledá vhodné kandidáty na stáž v centru Prahy:
pdfnabídka stáže 


Centrum Bavaria Bohemia v Schönsee hledá stážisty (průběžně) v oblasti kulturního managementu:
pdfnabídka stáže


OTH Amberg-Weiden nabízí studium International Business“ se zaměřením na střední a východní Evropu:
www.oth-aw.de


Technická vysoká škola v Deggendorfu nabízí společně se Západočeskou univerzitou v Plzni a Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích mezinárodní duální studium „CAST“:
www.th-deg.de/dual


FAU Erlangen-Nürnberg nabízí bakalářský studijní obor „International Economic Studies“:
pdfinformační leták


Univerzita v Pasově je mezi 50 nejlepšími univerzitami světa, které jsou mladší než 50 let:
Young University Ranking 2022


LMU a TUM patří podle žebříčku časopisu Times Higher Education mezi TOP 40 světových univerzit!

LMU a TUM mezi 100 nejlepšími univerzitami světa:
QS World University Rankings 2023


LMU a TUM patří ke 100 nejlepších výzkumných institucí světa v kvalitě přírodovědeckých publikací:
Nature Index 2021


 

Kontakt

Bayerisch-Tschechische Hochschulagentur
Česko-bavorská vysokoškolská agentura
 

BTHA c/o BAYHOST
Universitätsstr. 31
D-93053 Regensburg
 

Tel.: +49 (0)941-943-5315
Fax: +49 (0)941-943-5051
 

 

 

bayhost web stmwk web